Місце, куди Ви можете прийти в разі тривалого відключення

електроенергії

                      Українці під час масових відключень світла можуть подбати про себе та рідних, скориставшись             

       Пунктами  Незламності.  У Пунктах  Незламності є електрика, вода, мобільний звʼязок та інтернет.

                 Пункти Незламності розраховані  на  короткочасне перебування.    Якщо ви вирішили прийти         до пункту під час   комендантської  години – обов’язково треба мати документи, що підтверджують       вашу особу. 

                      Пункти НЕЗЛАМНОСТІ в м. Суми. Детально...

 

Пункт    Незламності

                                  Алгоритм дій  під час повітряної тривоги

Варіант 1 

1. Черговий по Пункту Незламності спокійно сповіщає людей про загрозу.  

2. Особам, які перебувають в Пункті Незламності, зібрати особисті  речі і слідувати за черговими  до  найпростішого укриття закладу (допустиме перебування людей – 30).

3.Черговим  забезпечити організоване пересування відвідувачів до укриття.

4. Допомогти особам  швидко та спокійно зайняти місця в укритті.

5. Під час перебування в захисній споруді відвідувачам дотримуватися правил толерантності  та зберігати спокій.

6. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, прослідкувати до Пункту Незламності або додому.

 

Варіант 2 

1. Черговий по Пункту Незламності покійно сповіщає людей про загрозу.  

2. Особи, які перебували в Пункті Незламності і забажали покинути Пункт,  повинні негайно вийти з приміщення та території закладу до найближчого бомбосховища.

3.Черговим  забезпечити організований вихід відвідувачів за межі закладу.

ІНСТРУКЦІЯ

ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКИХ ОБСТРІЛІВ СИСТЕМАМИ ЗАЛПОВОГО ВОГНЮ

Снаряд (ракету) можна помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень ― димні сліди ракет.

1. Організуйте постійне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі та споруди, які знаходяться поруч та які можливо використовувати як укриття. Після сигналу спостерігача є декілька секунд для того, щоб сховатись.

2.   Ховайтеся у підвалі або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон та дверей для того, щоб миттєво покинути будинок у випадку попадання снаряду.

 

3.  Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б  10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню або зміна позиції.

ІНСТРУКЦІЯ

ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ

СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ

1.  Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті або навіть у самій ванні). Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль.

2. Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками ― вони часто стають мішенями.

3.Де б ви не знаходились, тіло повинне бути у максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хвилин.

4. Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) ― це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.

Не рекомендується:

 

- підходити до вікон, якщо почуєте постріли;
- спостерігати за ходом бойових дій;
- стояти чи перебігати під обстрілом;
- конфліктувати з озброєними людьми;
- носити армійську форму або камуфльований одяг;
- демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
- підбирати покинуті зброю та боєприпаси.