Булінг в школі

  Лист МОН 1/9 - 413 від 27.07.2017 р. детально...

  Посадова інстукція педагога-організатора детально...

   У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.

   За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У цей день поширюється інформація про ВІЛ-інфекцію, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія «чуми ХХ-ого», а нині вже і «ХХI-ого століття».

   Станом на 1 липня 2017 року на диспансерному обліку у державних закладах охорони здоров’я України перебувало 136 965 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 895 хворих, які проживають у Чернівецькій області. За 6 місяців 2017 року спостерігається ріст поширеності ВІЛ-інфекції та СНІДу у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструвались в Одеській (861,8 на 100 тис. населення), Дніпропетровській (827,0), Миколаївській (755,0), Херсонській (409,6), Київській (385,8), Чернігівській (383,7) областях та у м. Києві (424,6). Чернівецька область належить до регіонів з низькими рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію (99,0).

Епідемія ВІЛ-інфекції вражає найбільш працездатну і репродуктивну частину населення

  У віковій структурі нових випадків ВІЛ переважають особи у віці 25-49 років, що може призвести до посилення і загострення негативних демографічних і соціально-економічних тенденцій. У структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції серед осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції переважає статевий (гомо- та гетеросексуальний) шлях. За 6 місяців 2017 року його рівень досяг 63,7% проти 59,8% за відповідний період минулого року. Через введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом інфікувалось 22,0% осіб.

  Загальновідомо, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії ВІЛ-інфекції, зокрема, дійсної кількості людей, інфікованих ВІЛ. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість українців можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус. Зважаючи на це, ми радимо кожному, хто мав хоча б найменший ризик інфікуватися - обстежитись на ВІЛ!!!

  В Україні при обласних центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом (м.Чернівці, вул. Мусоргського, 2, з 8.00 до 20.00, тел.0372-54-18-96), міських та районних поліклініках працюють кабінети «Довіра», де можна безкоштовно і цілком анонімно обстежитись на ВІЛ.

   На жаль, нетолерантність, стигматизація та дискримінація людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, почалася з моменту виникнення самої епідемії і є важливою проблемою сьогодення, яка впливає не тільки на всі сфери життя ВІЛ-позитивної людини, але і є бар’єром у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції у всьому світі. Згідно з соціологічними опитуваннями, 35% українців вважають, що хворі на ВІЛ-інфекцію мають бути ізольованими від суспільства.

  На усвідомлюваному рівні більшість опитаних говорять про свої співпереживання, готовність допомогти хворим на ВІЛ-інфекцію. Але на рівні підсвідомих поведінкових установок і стереотипів наше суспільство поки що не готове прийняти ВІЛ-позитивних на рівних. Протидіяти стигмам відношення до ВІЛ-інфікованих можуть лише знання, просвіта, виховання толерантності. А головне – створення більш гуманного і толерантного суспільства, яке має усвідомлювати, що ВІЛ-інфіковані теж являються повноцінними членами соціуму, вони мають право здобувати освіту, працювати, вести особисте життя (безпечне щодо оточуючих), мати друзів, коханих, рідних здорових дітей! Вони заслуговують на абсолютно рівне відношення до себе!

 Матеріал підготував: асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб, к.мед.н., Соколенко М.О.