Дитячий садок №69 «Райдуга» був збудований в 1979 році. Забудовником був машинобудівний завод ім. М.В. Фрунзе. Дошкільний заклад було відкрито 24.12.1979 р. Завідуючою дитячим садком була призначена Сагайдачна Л.В.

   Дитячий садок до 2000 року підпорядковувався заводу ім. Фрунзе, який опікувався фінансуванням закладу, матеріально-технічним забезпеченням. На той час функціонувало 14 груп. Із них:    6 ясельних, 2 середні, 2 старші і 2 підготовчі групи.

 

    У 1993 році дитячий садок був реорганізований в навчально-виховний комплекс «дитячий садок – школа» № 69 «Райдуга» з інтелектуально-естетичним напрямком.

        На той час це була вимога часу. Так як такі навчально-освітні заклади мали ряд переваг: швидка адаптація першокласників до умов закладу, нового режиму дня; можливість відстежувати індивідуальний розвиток кожної дитини протягом тривалого часу і створювати для неї найсприятливіші умови.

     З 2000 року заклад перейменований в НВК № 41 і підпорядковується управлінню освіти і науки Сумської міської ради.

      У навчальному закладі створені необхідні умови для навчання і виховання дітей, підвищення рівня організації навчально-виховного процесу. Обладнані: кабінет психолога, кімната психологічного розвантаження, логопедичний кабінет, кабінет англійської мови, просторі світлі зали (музичний, спортивний зали, фізіотерапевтичний кабінет). Функціонує спортивний майданчик. Належну увагу приділяють естетичному оформленню груп, ігрових кімнат. Групові кімнати світлі, просторі. Для кожної групи створено затишні ігрові кімнати з куточками природи та куточками психологічного розвантаження, є ізольовані туалетні кімнати, роздягальні.

       Від відкриття закладу до лютого 2008 року навчальним закладом керувала Сагайдачна Л.В. З 2008 року естафету перейняла її донька Кулагіна Т.В.